Із початку 2019 року в провінції Британська Колумбія (Канада) зафіксовано 17 випадків захворювання на кір. Ще один випадок — у персони, яка подорожувала через Ванкувер до Північно-Західних територій. Деякі з цих захворювань пов’язують зі спалахом кору на Філіппінах, де побували особи, які підхопили інфекцію, а також із поїздками до В’єтнаму. Переважно ті, хто захворів на кір, це діти і підлітки від 10 до 19 років. Таку інформацію надає Центр боротьби з хворобами Британської Колумбії (ВС Centre For Disease Control). Згаданий центр переконливо рекомендує робити всі профілактичні щеплення, щоб запобігти можливим спалахам кору в майбутньому.

Справді, у канадських мас-медіа з’явилася інформація: діти, які захворіли на кір у Британській Колумбії, були не щеплені через переконання батьків, що вакцина від кору, паротиту та краснухи спричиняє аутизм. І нині провідні медичні спеціалісти Британської Колумбії прогнозують, що можливі й інші спалахи інфекційних хвороб саме через так звану вакцинарну нерішучість батьків у питанні імунізації дітей.

У Британській Колумбії немає обов’язкової умови, щоб лише щеплені діти відвідували навчальні заклади. Вважається, що примушення до вакцинації є порушенням конституції Канади. Лише в трьох провінціях Канади, таких як Онтаріо, Манітоба та Нью-Брансвік, вакцинація проти кору є обов’язковою умовою для відвідування державних шкіл. При цьому існують винятки, пов’язані з особливостями здоров’я дитини, світоглядними і релігійними переконаннями батьків.

Цікаво, що всі провінції мають право вимагати, щоб невакциновані учні залишалися вдома і не ходили до школи під час спалаху певної інфекційної хвороби.

Вакцинацію проводять у школах, не відволікаючись від навчання і, звісно, зі згоди батьків. Батькам новоприбулих до Канади дітей надсилають запрошення прийти до місцевого медичного центру і перевірити наявність вакцинацій у дітей відповідно до календаря щеплень. У Канаді батьків мотивують вакцинувати дітей шляхом роз’яснення переваг і ризиків їхнього рішення. А також того, що вакцинація їхніх сина чи дочки може врятувати життя тієї дитини, яка не може бути щеплена через медичні причини.

Марія ХІМИЧ.
Ред Дір, Канада.

Погода

Фотоетюд

Фото27032020

Стомився Мурчик писати й читати...

Фото Валентини ПАРХОМЧУК.с. Фасова Хорошівського району.

Лінки