Друга декада січня в Житомирі — це традиційно «космічні» дні. Адже 12 січня — день народження нашого земляка, видатного вченого і конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Нині сповнилося 112 років з дня його народження.

Пам’ять основоположника практичної космонавтики вшанували в Житомирі кількома заходами. Як і щороку в ці дні, було покладено багато квітів до пам’ятника Сергію Корольову на площі його імені, а також до бюсту вченого біля Житомирського музею космонавтики. В музеї було влаштовано незвичну акцію. Тут написали послання у… 2030 рік! Свої побажання щодо майбутнього Житомира міг записати на великому аркуші кожен охочий. Опісля послання заклали у сталевий футляр — так звану «капсулу часу». Вона зберігатиметься в музеї космонавтики, а відкриють її через 11 років.

Ще однією «корольовською» точкою на карті обласного центру в ці дні стала Житомирська обласна універсальна бібліотека імені Олега Ольжича. Тут розгорнуто надзвичайно цікаву виставку «Шлях до зірок». У вестибюлі бібліотеки на кількох стендах виставлено десятки книжок з фондів Музею космонавтки імені С.П.Корольо­ва. Всі вони розповідають про легендарного вченого та його нелегку долю. Частину книжок зі своїми дарчими написами передала до музею донька Сергія Корольова — Наталія Сергіївна. Тут же представлено точні міні­копії ракет, створених Сергієм Корольовим — від легендарного «Востока» до надпотужної ракети «Н­1». «Шлях до зірок» експонуватиметься в бібліотеці до 21 січня