Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

Цікавий факт. Фірма, яка ладнала дорогу в Романівському районі, мусила видати гарантію на ремонт… під тиском прокуратури! Тепер упродовж трьох років, якщо буде треба, підрядник лататиме дорогу безплатно, бо за гарантією стежитиме прокуратура. Чи є ще подібні факти в нашій області? Чи запрацює реально отака гарантія на дорогу? І хто має нести відповідальність за дефекти? Говоримо про це з начальником відділу прокуратури Житомирської області Сергієм Чуріним, експертом центру «Ейдос» Володимиром Тарнаєм та директором національного секретаріату CoST в Україні Наталією Форсюк.

— Чи складно змусити підрядника надати гарантію на зроблений ним ремонт?

С.Чурін: — Така проблема дійсно існує, про що було заявлено навіть на високому рівні. За дорученням Генерального прокурора прокурор Житомирської області Любомир Війтович нещодавно провів координаційну нараду правоохоронних та інших органів щодо забезпечення законності при використанні коштів для ремонту доріг. Наше відомство приділяє особливу увагу цим питанням.
Наведу такий приклад. На Житомирщині одна з селищних рад уклала з підрядником договір про проведення капітального ремонту дороги на суму 1,4 мільйона гривень. Але в договорі чомусь забули зазначити гарантійні строки виконаних робіт, чим було порушено законодавство. Відтак прокуратура направила позов до суду, аби в договорі таки був зазначений гарантійний термін тривалістю три роки. Коли судом було відкрито провадження по справі, замовник і підрядник не стали чекати рішення суду, а добровільно виправили договір.

— І що далі?

С.Чурін: — Тепер у договорі про ремонт дороги зазначено гарантійний термін якості робіт — 3 роки. Якщо відремонтована ділянка дороги стане непридатною для експлуатації протягом цього гарантійного терміну, то ремонтні роботи підрядник виконає за власний рахунок.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 04 вересня 2018