28 липня в с.Малинівці Малинського району відбувся перший на Житомирщині фестиваль малини. Ініціатори його проведення — голова сільської ради Наталія Парфіненко та директор П(ПО)СП «Малинівське» Сергій Кучинський.

Натхненними ведучими заходу були Микола Омельчак та Олеся Кучинська.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, котрі загинули на Сході України.

Цього дня сумувати не довелось нікому: ні дітям, ні дорослим, котрі прибули на свято з багатьох сіл району, Малина, Базару Народицького району, Житомира та інших міст області.

Наталія Парфіненко зауважила, що таке свято матиме своє продовження й у наступні роки, спонукаючи жителів примножувати кращі традиції й здобутки рідного села та його мешканців. Цього дня усі бажаючі скуштували 300 літрів (!) борщу та інших смачних страв з малини, яка стала головним символом свята.

– Такий захід, сподіваюсь, прищепить у наших людей любов до нелегкої праці селянина, до рідного села та України, — сказав Сергій Кучинський.

Для дітей працювали атракціони, проводилися конкурси, ігри.

Позитивний настрій присутнім дарували юні талановиті співаки — випускниця КНУКІМ Юлія Мельниченко та учасник хорової капели «Орея» Владислав Карпенко, учасниці місцевого жіночого вокального колективу «Любисток».

умористичну інсценізацію продемонстрували аматори сцени з с. Різні. Вкотре на сцені під час виступів учасники танцювальних колективів «Каламайка» та «FDE» з Малина довели, що хореографічне мистецтво на Малинщині процвітає. Виступали й учасниці школи моделей «Bastet MODELS».

Бурхливими оплесками супроводжували присутні виступ народного артиста України, нашого земляка, керівника ВІА «Древляни» Юрія Градовського, котрий дарував своє вокальне мистецтво з солісткою Вікторією Мангуш, а також заслуженого артиста України Сергія Гуренка та лауреата багатьох вітчизняних та міжнародних конкурсів, віртуозного саксофоніста Олександра Трояновського.

Упродовж свята всі бажаючі ознайомились із виставкою робіт майстрів народного мистецтва.

Відбулося встановлення знаку населеного пункту «Малинівка», виготовленого зусиллями місцевого приватного підприємця Андрія Парфіненка. Відзначили цього дня й учасників конкурсу на кращий ескіз символіки місцевої сільради.
Всі переможці конкурсів отримали, а бажаючі — придбали сортові кущі малини.

Закінчилося свято запальною дискотекою та веселими розвагами.