Традиційний майстер-клас із писанкарства до Великодня провело ГО «ЛА ДА», зібравши житомирянок у затишних стінах кав’ярні «Теретенія». Поки учасниці опановували старовинне мистецтво за допомогою писачка та свічки, їм розповіли багато цікавого. Зокрема, про історію писанок, їхнє походження, традиції писанкарства, різноманітність кольорових гам і орнаментів, а також про великодні звичаї та легенди.

Розписували яйця зі Стрітення до Зелених Свят. У давнину писанкарством займалися виключно жінки і дівчата. Жінки — вечорами, коли діти спали та завершувалися повсякденні турботи. Якщо жінка була безплідна, вона обов’язково писала дванадцять писанок з рослинним орнаментом та обдаровувала ними дітей, щоби завагітніти. Дівчата, навпаки, писали гуртом. На Поліссі дівчина сама дарувала хлопцеві червону писанку як знак симпатії. А парубок обов’язково мав віддячити за подарунок, замовивши красуні музик на третій день після Великодня, а також запросити її до танцю.

Писанки були елементом забави для дітей та молоді: ними грали «навбитки», «навкатки», «цокалися». Наприклад, дівчата пускали писанки з горба: чия швидше скотиться, та дівчина першою під вінець піде.

В українській традиції писанка символізує джерело життя, багатство, добробут, радість та воскресіння.

Лінки