Наша редакція тримає на контролі ситуацію, що склалася довкола колишньої паперової фабрики, розташованої на околиці Житомира. Як відомо, наприкінці 2017 року розгорілися пристрасті щодо можливої вирубки лісосмуги, яка належить Житомирському картонному комбінату. Місцеві мешканці та громадські активісти звинуватили тоді підприємство у негативному впливі на довкілля мікрорайону. І головним аргументом була (на їхню думку) вирубка лісу поблизу паркану комбінату.

Люди прийшли на сесію Житомирської міської ради із плакатами та вимогами. Деякі гарячі голови навіть публічно заявляли про необхідність закриття підприємства та озвучували силові сценарії розвитку ситуації. Тоді ж, міський голова Сергій Сухомлин своїм розпорядженням створив робочу групу з числа активістів мікрорайону, представників картонного комбінату, спеціалістів міськради. Ситуацію, що склалася, також вивчали різноманітні комісії, правоохоронні органи, фахівці земельної та екологічної галузей. Були проведені необхідні лабораторні дослідження, зроблено експертні висновки.

Земельні ділянки комбінатом придбані законно

У відповідь на запит робочої групи Житомирський картонний комбінат надав усі офіційні документи стосовно придбання на вторинному ринку двох земельних ділянок площею 19 соток. Акт купівлі­продажу датується 2017 роком. Первинна приватизація цієї землі відбулася наприкінці 2000­их років, тоді близько 200 гектарів лісоохоронної смуги комбінату були приватизовані новими землевласниками.

Після перевірки затребуваних документів представники міської ради у робочій групі підтвердили, що правова позиція комбінату — непохитна. І головне завдання на цьому етапі — це створення умов для збереження залишків лісу.

Ми також побували в «зоні конфлікту», оглянули «спірну» ділянку, поспілкувалися із керівництвом картонного комбінату, екологами, представниками органів влади. Справді, там уже виросли лісові насадження і чагарники, які «самозаліснились» через їх тривале невикористання землі. Напевно, тому й в офіційних документах цього лісу ніде не було зафіксовано.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 березня 2018