Дорогі читачі! Ми розпочинаємо новий конкурс «Наша родина». Надсилайте на нього, будь ласка, фотознімки та розповіді до них про вашу сім’ю, її історію, традиції, родинні смаколики. Найкраще й найцікавіше з надісланого надрукуємо на сторінках «Житомирщини». Світлини з розповідями можна надсилати на електронну редакційну пошту (адреси є на передостанній сторінці кожного номера), листом або ж занести безпосередньо до редакції за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 12.

Ведуча конкурсу Галина МАЛИН.

Тепле кубельце

Авторка (ліворуч) з донькою Іриною (крайня праворуч), онучкою Вікторією та правнучкою Іванкою, які живуть у Канаді.
Авторка (ліворуч) з донькою Іриною (крайня праворуч), онучкою Вікторією та правнучкою Іванкою, які живуть у Канаді.

Головним осередком виховання завжди була, є і буде сім’я. Саме в родині діти відчувають любов до себе, повагу та шану до батьків, дідусів та бабусь, вивчають свій родовід — хто кому ким доводиться.

— Це моє маленьке кубельце, — часто любила повторювати моя мама, Марія Вавилівна, маючи на увазі мене, внучок і правнучок.

Пишаюся своїми доньками і я. Хоча великих статків вони не нажили, але їх цінують і поважають люди. Старша, Ірина, — кандидат історичних наук; молодша, Аліна, завідує ФАПом у селі Іванівці Житомирського району. Внучки Вікторія і Катерина здобувають освіту у вузах, а Олена — ще дев’ятикласниця.

Я ж радію двом маленьким правнучкам. Їм намалювала дерево нашого роду до сьомого коліна. Так хочеться, щоб оце, вже моє, «кубельце» було здоровим і щасливим, щоб дітки підростали в добрі й любові.

Олена СМОЛЬНИЦЬКА,
житомирянка, бабуся, прабабуся.