Незважаючи на те, що переважна більшість мешканців Бердичева ніколи не були у Віденській опері, свій музично-­драматичний театр на Європейській вони ототожнюють із цим оперним театром Австрії, який нині є центром світової музичної культури. Тому не дивно, що у відкритті приміщення після завершення ремонтно-­відновлювальних робіт взяли участь не лише бердичівляни, а й гості — родини полеглих у зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовців, віце-­прем’єр-­міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Василь Мазур, народний депутат України Олександр Ревега, надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, радник посольства Ізраїлю в Україні Геннадій Поліщук, депутати обласної ради, спонсори.

Відновлення театру стало можливим завдяки фінансовій підтримці з обласного та міського бюджетів, Державного фонду регіонального розвитку, адже на реставрацію та відновлення було спрямовано понад 31 мільйон гривень.
— Можуть бути суперечності щодо історії, напрямків розвитку економіки. А от у тому, що стосується культури, немає дискусій, немає протиріч, — вважає Геннадій Зубко. — Адже культура ідентифікує націю і дає можливість бути європейською державою.

Вітаючи бердичівлян, Ігор Гундич і Володимир Ширма наголосили, що відродження осередків культури сприяє зміцненню суспільства, розбудові України. Дуже сподобався відроджений театр також іншим гостям та бердичівлянам.

— Такі споруди є свідченням позитивних змін, що сьогодні відбуваються по всій країні за підтримки Президента України Петра Порошенка та уряду, — зазначив Ігор Гундич. — Приємно, що ми будуємо не лише об’єкти соціальної сфери, а й відроджуємо нашу духовність. Переконаний, що Бердичівський театр — це лише початок створення ряду важливих об’єктів по всій області. 2018­ий буде щедрим на гарні справи.
Музично­-драматичний театр на Європейській поєднав витончену старовину з дизайном сучасності. Сцена, партер, вишукані ложі, кришталеві люстри, зручні крісла, оздоблені натуральною деревиною, венеціанська штукатурка, види старого Бердичева на стінах — усе це додає особливості театральній атмосфері, створює відчуття особистої причетності до таємниці великого дійства.

Міський музично­драматичний театр розрахований на 420 глядацьких місць. Тут створено належні умови і для людей з особливими потребами.

За ініціативи міського голови Василя Мазура свого часу було вирішено відродити театр, що має сторічну історію. У різні роки на сцені театру виступали артисти київських, державного єврейського театрів. Зокрема, ще у 1948 році в приміщенні театру з великим успіхом пройшли спектаклі Київського державного академічного театру імені Івана Франка за участю Наталії Ужвій, Амвросія Бучми, Гната Юри. На жаль, у 1959 році Бердичівський пересувний український драматичний театр ліквідували. Багато десятиліть будівля використовувалася не за призначенням. Лише після визначеної законодавством підготовчої процедури у 2015 році розпочалися роботи з реконструкції пам’ятки історії — об’єкта культурної спадщини місцевого значення: дотримуючись сучасних технологій та історичної автентичності, утеплили фасад, посилили конструкції будівлі, оновили дах, виконали оздоблювальні роботи, встановили сучасне обладнання.

— Зроблено черговий крок у відродженні слави Бердичева, — зазначив Василь Мазур. — Бердичівський театр — це результат спільної праці багатьох людей, підтримки влади, меценатів і підприємців. Щиро вдячний усім, хто долучився до благородної справи відродження Бердичівського театру.