25 грудня відзначається Різдво за Григоріанським календарем. Нинішнього року в Україні цей день уперше оголошено вихідним. Тепер відзначатимуть в нашій країні два свята Різдва Христового — 25 грудня і 7 січня. Різдво — одне з найважливіших християнських свят і державне свято в більш ніж 100 країнах.

Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня прийняли на Ефеському (третьому Всесвітньому) церковному соборі в 431 році. Оскільки святкування 25 грудня пов’язується з католицизмом, а 7 січня — з православ’ям, першу дату часто називають «католицьким Різдвом», а другу — «православним».

Свято має давні традиції, які віряни намагаються не порушувати. Напередодні, 24 грудня — Вілія. Цього дня дотримуються строгого посту, який припиняється з появою на небі першої зірки. На урочистій месі в храмі зачитують уривки зі Старого Заповіту і згадують біблійні події, пов’язані з народженням Божого дитяти.

До Різдва прикрашають оселю. Біля дому ставлять фігурки немовляти Ісуса в яслах і Діви Марії. На різдвяну вечерю за столом збирається вся родина. Члени сім’ї за старшинством переломлюють облатку (прісний хліб), а потім куштують наїдки: борщ, вареники, овочеві салати, яблука, мед, горіхи, родзинки. Також їдять рибу, а в перший день Різдва — м’ясо птиці. За святковим столом співають різдвяні колядки. Неодмінні атрибути свята — вертеп, вистави, ярмарки, колядування. Різдвяний період, за Григоріанським календарем, триває до 6 січня.